
In de tuin D'n Uuthook is een leuk beeld van een vrouw in badkleding te zien die een duik wil neemt in de natuurvijver. Foto: PR
Vier open tuinen met demonstratie bloemschikken
NatuurVORDEN/RUURLO– Op zondag 28 juni zijn vier tuinen in Vorden en Ruurlo van 11.00 tot 16.00 uur opengesteld voor publiek. De tuinen zijn beperkt toegankelijk voor rolstoelen, rollators, kinderwagens etc. Honden zijn niet toegestaan.
In de tuin D’n Uuthook aan de Morsdijk 9 in Ruurlo zal Hermien Bannink een bloemschik demonstratie verzorgen. Hermien Bannink uit Barchem is bekend van het bloemschikken bij Groei & Bloei. Ze deed regelmatig mee aan de Nederlandse kampioenschappen voor amateurs en won ook diverse prijzen. Zij gaat tijdens de Open Tuin dag met bloemen en ander materiaal uit de tuin van D’n Uuthook aan de slag om prachtige bloemcreaties te maken.
Op dit moment bloeit er heel veel in deze tuinen zoals de allium, maar ook de stachys, en salvia de vele eenjarigen in allerlei potten. Een groene oase van 4000 vierkante meter met grasvelden, kleurrijke borders, drie vijvers waarvan een natuurvijver en zitjes om te genieten. Prachtig gelegen in het buitengebied van Ruurlo. Uniek is het ‘koffieheuksken’ in een oude melkstal. Entree vier euro inclusief koffie/thee. www.dnuuthook.nl.
De Valk
In 2008 begon Dineke aan haar derde grote tuin op boerderij De Valk aan de Buitenvelderweg 2 in Ruurlo, een voormalige pachtboerderij van Kasteel Ruurlo. Op 1,7 hectare ontstond een kleurrijke wandeltuin met siergrassen, een vijver en een Engelse kas, ontworpen in samenwerking met tuinarchitect Harry Esselink. De tuin sluit prachtig aan op het Achterhoekse coulisselandschap, en bezoekers zijn welkom om te genieten onder de ‘berg’. Entree 4 euro inclusief koffie en thee. Informatie: www.tuindevalk.nl.
Hof te Ruurlo
Hof te Ruurlo aan Borculoseweg 40 (naast molen Agneta) in Ruurlo is een weelderige cottagetuin met 475 soorten hosta’s, speelse indeling met muurtjes, vijvers en 700 potplanten. Diverse terrassen om heerlijk te genieten van de tuin. Ook is er een kleine kwekerij. Vrije gift, koffie/thee verkrijgbaar. Informatie. www.hofteruurlo.nl.
De Boschhof
Tussen de weilanden aan de Kapelweg 6a in Vorden ligt tuin De Boschhof. Een jonge tuin in ontwikkeling met vaste planten, dahlia’s en éénjarigen. De nieuwe zichtas trekt landschap de tuin in. Men kan wandelen over de gemaaide paden door de oude boomgaard en men komt dan weer uit in een ander deel van de tuin. Er zijn planten en honing te koop. Entree 4 euro inclusief koffie/thee. Voor meer informatie: www.bijdeboschhof.nl.










