
Het winnende thema ‘Tropicanalaan van de Wilhelminalaan.’.Foto: Oranjevereniging Ruurlo
Wilhelminalaan met ‘Tropicanalaan’ winnaar PLUS Stam Straatversiering
AlgemeenRUURLO - De PLUS Stam Verlichtingsstraatprijs 2026 in het kader van de Septemberfeesten is dit jaar gewonnen door de Wilhelminalaan. De nieuwe straatversiering met het thema ‘Tropicanalaan’ was een duidelijk ‘Ruurlo’s feestje’. En dat feestje begon eigenlijk direct zodra men de straat binnenreed.
Door Jan Hendriksen
De basisverlichting was erg mooi en de laan was goed uitgelicht. Daarnaast waren er veel details in de tuinen en de bomen te vinden. De muziek en hapjes in thema maakten het geheel helemaal af. “Alles vormde een geheel, de verlichting, de aankleding, de details en sfeer. En misschien past dat wel heel mooi bij het thema van de Ruurlose Septemberfeesten ‘Reurle Neugt Oe’. Jullie hebben niet alleen jullie straat versierd maar nodigden anderen ook echt uit om even onderdeel te worden van jullie feestje. Daarom gaat de eerste PLUS Stam prijs van de Verlichtingsroute 2026 naar de Wilhelminalaan”, zo liet voorzitter Ineke Nijen Es van Oranjevereniging Ruurlo de bewoners van de winnende straat zaterdag weten tijdens de prijsuitreiking in bijzijn van Pieter Stam.
De tweede prijs verbonden aan ere-voorzitter Wim Roekevisch sr. van Oranjevereniging Ruurlo was voor de Wildenborchseweg met als thema ‘Bekiek et oe moar goed!’. De verlichting was overal aan en er stonden geen auto’s voor de verlichtingsobjecten in tegenstelling tot enkele andere van de in totaal 55 deelnemende straten. Wie de Wildenborchseweg inreed zag een mooie rechte lijn met verlichting, netjes verzorgd met bloemen eronder. De Zonnenberg met als nieuw thema ‘Spijkerbroeken’ legde beslag op de derde prijs, beschikbaar gesteld door de Oranjevereniging zelf. De jury reed zelfs twee keer door de straat, zoveel was er te zien. “De versiering was erg origineel en er was erg veel te zien en telkens iets anders. Het is wel erg zoeken doordat de verlichting van de versiering beter kan”, aldus het juryrapport.
Voor meer foto’s: Facebook en website pagina Oranjevereniging Ruurlo.












