Zwolle versterkt koppositie in
Achterhoekse klootschietcompetitie

RUURLO/GROENLO/LOCHEM - Koploper Zwolle is zaterdag bij de negende speelronde van de Achterhoekse klootschietcompetitie fors uitgelopen op naaste concurrent Klein Dochteren uit Lochem. KV ’t Broek (Ruurlo) had ditmaal als gastheer gekozen voor een nieuw parkoers in het buitengebied van Zieuwent. Dat bleek met name een voordeel voor het tweede team van ’t Broek. Na de verrassende overwinning vorige keer werd dit team keurig tweede achter Zwolle.

Het lijkt erop dat Klein Dochteren de strijd om het kampioenschap heeft opgegeven. Het team uit Lochem was niet in goeden doen. Met een score van 52 schoten werd zelfs verloren van tegenstander Zwolle 2 dat met 49 schoten een goede dag beleefde en keurig vierde werd. ’t Broek (49 schoten) was ondanks de derde plaats niet echt tevreden over de wedstrijd op het thuis parkoers. Zeker vier schoten te veel was het oordeel van kopman Patrick Zieverink. Men won wel duidelijk van tegenstander Onderlingen. Dit team uit Haarlo werd met 57 schoten laatste. ’t Broek 2 beleefde wederom een goede dag en won met 47 schoten van Respelhoek (Geesteren) dat met 52 schoten de zesde plaat innam. Koploper Zwolle (Groenlo) trad aan tegen Eibergen. De koploper was met een prachtige score van 43 schoten de mannen uit Eibergen (52 schoten) duidelijk de baas. Door het tegenvallende resultaat van Klein Dochteren is ’t Broek het Lochemse team tot op één schot genaderd in de competitie. Het wordt in de laatste wedstrijden van de competitie dus nog spannend wie als tweede gaat eindigen.

In de tweede klasse maakte koploper Klein Dochteren 2 met 53 schoten geen fouten en werd wederom de winnaar. Dijkhoek (Borculo) wist zich met 61 schoten en een vierde plaats keurig te handhaven. Heksenkring (Barchem) werd met 62 schoten vijfde maar zag Onderlingen 2 dat verraste met 57 schoten en een tweede plaats snel dichterbij komen in de totaalscore.

De volgende competitie is op 21 februari bij De Olde Mölle in Neede. Hier wordt de tweede gezamenlijke wedstrijd van het seizoen met de Needese EKFN verschoten.