
Vorden en Ruurlo delen de punten op ‘Super Sunday’
SportStreekderby zorgt voor veel stof tot napraten
VORDEN - Het was alweer twaalf jaar geleden dat de streekderby Vorden tegen Ruurlo op het programma stond. Voor beide clubs genoeg reden om ‘flink uit te pakken’ en er van Ruurlo uit zelfs een ‘Super Sunday’ van te maken. Met twee bussen vol sponsors en supporters en daarnaast ook nog vele toeschouwers uit Ruurlo die met de auto naar Vorden kwamen. Er ontspon daar op sportpark zich een wedstrijd met twee gezichten, waarbij het woordje ‘als’ een hele belangrijke rol zou gaan spelen. Gezien het aantal kansen (voornamelijk in de eerste helft) was het de thuisclub die het meest aanspraak mocht maken op de overwinning, maar - met twee arbitraire beslissingen in het nadeel van Ruurlo - had het ook heel anders kunnen lopen. Natuurlijk is het geen ‘zekerheidje’ dat je tegen tien man gaat winnen, maar de kans hierop is doorgaans wel een stuk groter. Ruurlo zorgde in de tweede helft dat het gevaar van Vorden werd beteugeld, maakte er een echte wedstrijd van en kwam (ook met 11 tegen 11) verdiend op 1-1.
Het eerste kwartier was de thuisclub duidelijk de bovenliggende partij en kwam met de pijlsnelle buitenspeler maar liefst drie keer in kansrijke positie. In deze periode legde keeper Luc Kosters de basis voor een uitstekende wedstrijd en was in alle drie de situaties de winnaar in het 1 tegen 1 duel. Op zich stond Ruurlo sowieso achterin goed met het prima centrale duo Glenn Dekkers en Stijn Smak en aanvoerder Mark te Winkel aan de rechterkant. Ook voorin kon Ruurlo het laatste kwartier van de 1e helft een aantal keren van zich doen laten horen en was het voor de in het blauw spelende uitploeg natuurlijk heel fijn dat Bas Engelberts sinds vorige week weer terug is in de selectie. Hij is het levende bewijs in het regionale amateurvoetbal, dat je met een lengte van 1.98 meer kunt dan alleen koppen. Hij liet in enkele acties weer zijn bewegelijkheid, snelheid en uitstekende traptechniek zien en zorgde er zodoende voor dat hij samen met de snelle Wiebe ter Haar het de achterhoede van Vorden flink lastig kon maken. Na een half uur kwam er met een schot net voorlangs zelfs de beste kans op een 0-1 voorsprong, maar nog geen 2 minuten later was er nog veel meer tumult. Een te zachte terugspeelbal van Vorden werd goed ingeschat door de lange spits en hij passeerde net buiten de zestien de uitlopende keeper Oonk van Vorden. Deze tikte echter bij het passeren zijn standbeen heel licht aan, maar wel voldoende om hem uit balans te brengen en hem zelfs te laten vallen. De scheidsrechter kwam van achter de middenlijn (!) aanlopen en kon op geen enkele manier de situatie goed beoordelen en koos voor de veilige oplossing en gaf een gele kaart en een vrije trap net buiten de zestien.
Natuurlijk werd hier (vooral na afloop) volop over nagepraat en was het meest vreemde dat hij floot voor een vrije trap en dat hier dan maar één straf op staat en dat is een rode kaart. Maar nogmaals, omdat de scheidsrechter ook verrast werd door deze verkeerde terugspeelbal, stond hij veel te ver van de situatie en liet hij het bij een beslissing waarin hij veilig ‘in het midden bleef’.
Direct na dit incident, waaruit trouwens niet werd gescoord, ging het aan de andere kant alsnog mis bij Ruurlo. Een indraaiende vrije trap vanaf de linkerkant voor Vorden kwam bij de spits van Vorden terecht, die in het duel ook zijn direct tegenstander Stijn Smak mee naar de grond trok. De bal verdween langs de beide op de grond liggende spelers en stuiterde op zo’n vijf meter afstand van het doel voor de voeten van Sven Groot Wassink van Vorden. En die liet dit buitenkansje, anders dan die drie in het eerste kwartier niet, liggen en werkte nu de bal wel achter doelman Luc Kosters. Veel commentaar, duwen en trekken, verbale verwijten vanaf de kant richting de scheidsrechter, maar deze bleef met zijn hand richting de middenstip wijzen en dus stond er 1-0 op het scorebord. Vijf minuten voor de rust kwam de linksback van Vorden nog een keer mee naar voren, maar zijn scherpe voorzet werd net niet binnengegleden door zijn broer die in de spits speelt, Gijs van Ditshuizen.
Na de rust kwam de wedstrijd qua veldverhoudingen meer in evenwicht, al moet wel gezegd worden dat vooral op het middenveld de gastheren balvaster waren en veelal ook als winnaar uit de duels kwamen. Maar Ruurlo knokte zich in de wedstrijd en zolang het verschil in de stand maar één doelpunt is, zijn er natuurlijk altijd mogelijkheden op een resultaat. Duidelijk werd dan ook dat het, vooral na een kwartier in de tweede helft, steeds meer een ‘knokwedstrijd’ werd en waarbij er ook voor Ruurlo kansen kwamen op de gelijkmaker. Deze viel uiteindelijk in de 70e minuut toen een inzet van Ruurlo vanaf de zestien meter in eerste instantie nog door de Vordense keeper werd gepareerd, maar in de rebound was het Brett Verheijen, die via een curve zijn inzet via de binnenkant paal tergend langzaam over de lijn zag rollen. Ruurlo had haar doelpunt te pakken en daarmee ook een resultaat en ondanks dat Vorden nog één grote kans kreeg in de 88e minuut bleef de achterhoede van Ruurlo overeind. Ruurlo kreeg zelfs nog een kans op de winst via Bas Peters maar zijn fraaie passeeractie gevolgd door een lepe voorzet met zijn sterke linkerbeen, kon net voor de lijn door de linksback van Vorden onschadelijk worden gemaakt.
De ‘derde helft was in de kantine van Vorden net als de wedstrijd zeer geslaagd en de ‘Super Sunday’ werd door zowel de sponsor’s als de supporters en natuurlijk de gehele spelersgroep en staf met een goed gevoel afgesloten.








