
Het elftal van VV Ruurlo JO13-1 pakte de titel in de tweede fase. Foto: PR
Eerste seizoenshelft jeugdafdeling VV Ruurlo succes verlopen
SportRUURLO – Voor de jeugd van voetbalvereniging Ruurlo is de eerste seizoenshelft van 2024-2025 heel succesvol verlopen met maar liefst zes teams met een kampioenschap achter hun naam. Niet alleen kampioenschappen maar op alle gebieden hebben alle teams vooruitgang geboekt.
“Dit gebeurde onder fanatieke en goede begeleiding. We proberen intern de trainsters, trainers en begeleid(st)ers te adviseren om met z’n allen beter te kunnen presteren. Dit gaat ook met behulp van de KNVB en De Graafschap. De KNVB helpt ons met cursussen. Twaalf trainsters en trainers volgen de JVC-cursus (Jeugd Voetbal Coach, red.) voor beginnende trainers. Dit zijn vier bijeenkomsten met praktijk en theorie. Daarnaast gaan er drie personen in het voorjaar de VC1 junioren-cursus volgen. Dit is een halfjaarlijkse cursus van twaalf bijeenkomsten. Deze wordt gehouden bij VV Ruurlo”, legt Hoofd Jeugdopleidingen Jan Ligtenberg uit. De Graafschap is ook bezig om de partnerverenigingen zo goed mogelijk te ondersteunen. “Er zijn al vier personen geweest voor het onderwerp ‘talentherkenning’. Dit wordt nog vervolgd in het voorjaar 2025. Ook organiseren ze trainingen voor keepers. Hiervoor hebben de keepertrainers van VV Ruurlo ook belangstelling.”
Daarnaast kunnen de jeugdtrainers ook een dag meelopen met de jeugdtrainer van De Graafschap van hun eigen lichting. “Voor de vrouwentak zijn ze ook fanatiek, ze organiseren clinics, bijeenkomsten en voetbalkampen. Al met al proberen we iedereen zo veel mogelijk handvatten aan te bieden om zo goed mogelijk te kunnen functioneren”, aldus Ligtenberg.
Scheidsrechters
Ook in de scheidsrechters-tak zit veel jeugd bij VV Ruurlo. Maar natuurlijk de ervaren krachten zijn zeker ook nog aanwezig om te fluiten. Al zit er aan te komen dat deze routiniers ook een keer een verdiende rust willen. Dus roept vv Ruurlo liefhebbers op om zich aan te melden als men belangstelling heeft.
Positieve uitstraling
Begin van het seizoen werd nog binnen VV Ruurlo nog geopperd in te zetten op stabilisatie in de ledenaantallen. “Maar na het eerste halfjaar mag VV Ruurlo een groot aantal nieuwe leden begroeten. Dit is voor de vereniging natuurlijk fantastisch. “Dit is natuurlijk ook te danken aan de positieve uitstraling van iedereen. Supporters zijn ook ruim aanwezig bij de betreffende jeugdteams, geweldig om te zien hoe ze deze de teams ‘supporten’. Al blijft één regel voor de VV Ruurlo erg belangrijk. ‘Speelsters en spelers aanmoedigen, uitstekend, maar laat het coachen over aan de coaches’”, zo benadrukt Ligtenberg tot slot.









