
Goed bezochte open dag Scouting Ruurlo
RUURLO – Een kleine twintig gezinnen, en daarmee enkele tientallen kinderen, bezochten zaterdagmiddag 5 september de open dag van Scouting Ruurlo in en rond het clubgebouw aan de Gotinkveldweg.
De scouts en hun bezoekers troffen het ontzettend met het weer. Vooral op het open veld achter de blokhut, waar een klimtoren en een hindernisbaan waren opgesteld, was het lekker warm in het zonnetje. Tijdens de open dag was er voor iedereen wat te doen. Naast de hiervoor genoemde activiteiten kon men bijvoorbeeld hangend aan de tokkelbaan naar beneden. Deze was in het bos opgebouwd. De jongste liefhebber hiervoor was pas drie jaar oud. In de kampvuurkuil brandde de hele middag een gezellig vuur en was er de mogelijkheid daarboven een pizzastokbroodje te bakken. Voor de jongsten was er op het gedeelte naast de blokhut nog de mogelijkheid om gigantische zeepbellen te maken.
Scouting richt zich, onder het motto ‘Laat je uitdagen!’ op kinderen en jongeren in de leeftijd van vijf tot achttien jaar. Scouting Ruurlo kent vier speltakken (leeftijdsgroepen), de Bevers (5-8 jaar), de Welpen (8-11 jaar), de Scouts (11-15 jaar) en de Explorers (15-18 jaar). Het is een gemengde groep, van alle speltakken zijn zowel jongens als meisjes lid.
Scoutinggroep Ruurlo beleefde een geslaagde middag, ter plekke konden al een aantal nieuwe jeugdleden worden ingeschreven en waarschijnlijk komen er daar nog enkele bij. “De groep heeft dat ook nodig, vooral bij de jongste en de oudste leeftijdsgroep. Je hebt minstens een stuk of tien jongens en meiden nodig wil je een echt scouting-waardig programma draaien”, aldus voorzitter Pieter Corée van Scouting Ruurlo.
Respect
Scouting biedt leuke en spannende activiteiten waarmee meiden en jongens worden uitgedaagd zich persoonlijk te ontwikkelen. Ze hebben veel plezier met elkaar en leren om samen te werken en om respect te hebben voor de ander. Bij Scouting Ruurlo is iedereen welkom. Geloof, sekse, huidskleur of handicap spelen geen rol, scouting staat open voor iedereen. Kinderen die kennis willen maken zijn van harte welkom. Ze kunnen eerst een keer of drie meedraaien, voordat ze definitief beslissen om lid te worden. Recent onderzoek toont aan dat kinderen met een scoutingachtergrond beter scoren op life-skills dan niet-scouts.
www.scoutingruurlo.nl
www.facebook.com/scoutingruurlo
-
Geen Dialect op de Koffie
3 dagen geleden
-
Fred Wiersema: ‘Pas op, sommige spullen zijn méér dan goud waard’
5 dagen geleden
-
Planten kopen, bewust kleding kiezen en minder water gebruiken
12 jan, 13:49
-
Arriva en Solaris Bus & Coach sluiten overeenkomst voor levering waterstofbussen
3 dagen geleden
-
INTERVIEWSERIE Welke kant willen Achterhoekers op met Nederland na 17 maart?
4 dagen geleden
-
Leidinggeven kun je leren
29 dec 2020, 09:55
-
Online open dagen bij het Graafschap College
4 dagen geleden
-
16.000 Berkellanders ontvangen brief over invullen keuze Donorregister
4 dagen geleden
-
Toename WW-uitkeringen in de Achterhoek lager dan landelijk
4 dagen geleden
-
AUDIO Sander Leest: De Nieuwstadskerk in Zutphen - Glazenier in de schaduw van de kerk
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Huis Reebok weer voorzien van rieten kap
5 dagen geleden
-
VIDEO TROOST: Marise den Bakker omarmt op afstand
6 dagen geleden
-
VIDEO John Post legt schoonheid Achterhoek vast voor thuisblijvers tijdens coronacrisis
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Geen Dialect op de Koffie
3 dagen geleden
-
Fred Wiersema: ‘Pas op, sommige spullen zijn méér dan goud waard’
5 dagen geleden
-
Planten kopen, bewust kleding kiezen en minder water gebruiken
12 jan, 13:49
-
Arriva en Solaris Bus & Coach sluiten overeenkomst voor levering waterstofbussen
3 dagen geleden
-
INTERVIEWSERIE Welke kant willen Achterhoekers op met Nederland na 17 maart?
4 dagen geleden